ייעוץ שיווקי – יצירת חדשנות והתמודדות עם תחרות

איך אפשר להתמודד עם תחרות עסקית או לבלום אותה לגמרי? ואיך אפשר ליצור חדשנות? כמו כן, מה ההבדל בין חדשנות במוצר לבין חדשנות במותג? כל השאלות והדילמות האלה יגיעו לסופן בעזרת ייעוץ שיווקי מקצועי.

אחד הדברים הכי קשים בעולם העסקים הוא התחרות שאיתה כל עסק צריך להתמודד. לפעמים התחרות נמוכה וקל לבלום אותה ולפעמים היא בממדים ענקיים וקשה להשתלט עליה ולעמוד בקצב של עסקים אחרים. איך אפשר להתמודד עם התחרות?

לשאלה לעיל אין תשובה חד משמעית, ובכל מקרה הפתרון הוא אחר. חשוב לזכור שתחרות זה דבר טוב, והיא עוזרת למצוא אינדיקציה לגבי איכות המותג של כל עסק ועסק. אם אתם עסק קטן, התחרות הגדולה דווקא תועיל לכם, כי הצרכנים יראו אתכם כעסק שמציע מחירים נמוכים יותר, בהשוואה לעסקים גדולים.

ומה לגבי חדשנות? הרי לא רק המחירים הם מה שמשפיע על צרכנים בהחלטה שלהם אם לקנות בעסק זה או אחר. כמובן שיש למחיר חלק מרכזי בהחלטה, אבל הרבה מעדיפים מוצר חדשני יותר, גם אם הוא מגיע עם תג מחיר גבוה יותר.

אם אתם רוצים להתמודד נכון עם התחרות ולייעל את העסק שלכם כך שהתחרות לא תפגע בכם, חשוב לקחת יועץ שיווקי מקצועי ולהכניס אותו לתוך העסק לתקופת זמן מסוימת, עד אשר תשיגו את היעדים שלכם.

בין השאר, ייעוץ שיווקי בא לטפל בכל מה שקשור למיתוג של העסק, לאיכות המוצרים או השירות ולמחירים שלו. כמו כן, הייעוץ בוחן את כוח העבודה, שגם לו יש השפעה ניכרת על המכירות והרווחים של העסק.

אבל בראש ובראשונה, ייעוץ שיווקי בוחן את הדרך שבה העסק עובר דרך עיניהם ומוחם של הצרכנים, כלומר איך הם רואים ומקבלים את העסק? האם עבורם העסק הוא בעל ייחוד כלשהו או יתרונות שלא ניתן להשיג אצל המתחרים הגדולים? קחו לדוגמא את ה XL שעלה למדפים אחרי ה redbull- המשקה החדש בא לתת לקהל הצרכנים את אותו משקה, עם אותו טעם, אבל מחיר נמוך יותר. מאז, המותג רדבול נפגע קשות, כי הוא לא נתן ערך מוסף כלשהו לצרכנים.

אבל חשוב לזכור שלא רק הורדה במחיר נחשבת כיתרון או צעד נועז בעיני הצרכנים. במקרים מסוימים, דווקא מחיר גבוה יותר ימשוך את הצרכנים, כי הם יקשרו את המחיר הגבוה לאיכות גבוהה יותר. במקרה זה, כדאי מאוד שכל אחד מהמוצרים היקרים שלכם אכן יספק את הסחורה!

יועץ שיווקי יעזור לכם למפות את היתרונות שלכם, ולפיהם לבנות לעצמכם את התדמית שאתם רוצים. התדמית הזו צריכה לבוא לידי ביטוי בכל חלק של העסק, כולל המשאב האנושי. אם למשל אתם משווקים גאג'דטים מיוחדים בתחום המחשב, כדאי שתפנו לקבל הצעיר, וכדי לקבל מענה מהם, רצוי שהחברה שלכם תשדר רעננות, חדשנות ונעורים, תוך אבל מבלי שאלה יפגעו במקצועיות שלה.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *